ماناترين
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 72
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 7027
چت باکس

در اين ميان براي افزايش ترافيك راه هاي ميانبري هم وجود دارد كه ممكن است در كوتاه مدت جالب و جذاب به نظر برسند ولي در بلند مدت نتيجه معكوس خواهد داشت و در صورت استفاده از اين ميانبرها، وبلاگ شما توسط گوگل جريمه خواهد شد كه در نتيجه ترافيك باد آورده خود را به سرعت از دست خواهيد داد. بنابراين بهتر است به جاي استفاده از اين ميانبرهاي خطرناك، راه هاي طولاني تر ولي صحيح را براي افزايش ترافيك به كار بگيريد تا جريمه هم نشويد. ۶ راهي كه در ادامه ذكر مي شوند هم براي كساني كه به تازگي وبلاگ خود را راه انداخته اند مفيد است و هم براي كساني كه سال ها پيش وبلاگ خود را به وجود آورده اند و به نوشتن پرداخته اند.

۱- متحوايي بنويسيد كه خوانده شوند و به آنها لينك داده شود

قبل از هر كاري براي افزايش ترافيك بايد مطمئن شويد كه محتواي شما مفيد و جالب باشد به طوري كه بازديدكنندگان از خواندن آن مطالب لذت ببرند و دوست داشته باشند كه به آن مطالب لينك بدهند. براي اينكه محتوايي مورد توجه قرار بگيرد معمولا بايد هم مفيد و هم جالب باشند، خوب نوشته شده باشند و به شكلي باشند كه به راحتي قابل خواندن باشند و خواننده خيلي راحت مطلب را متوجه شود. 

۲- از شبكه اجتماعي بهره مند شويد

اگر در فيسبوك يا توييتر اكانت داريد از آنها به سود وبلاگ خود استفاده كنيد. نكته مهم در اين مورد اين است كه لازم نيست از همه شبكه هاي اجتماعي براي پيشبرد اهداف خود استفاده كنيد، همان فيسبوك و توييتر با توجه به تعداد زياد كاربران فارسي زبان شان براي كار شما كافي هستند.

به كمك شبكه اجتماعي شما نه تنها ترافيك زيادي از اين طريق به دست مي آوريد، بلكه مي توانيد با مخاطبان خود نيز در اين شبكه ها ارتباط ساده تري برقرار كنيد و نظرات و پيشنهادات آنها در مورد وبلاگ خود را مدنظر قرار داده و پاسخ دهيد. علاوه بر اين موارد اين فرصت را پيدا مي كنيد كه با بلاگر هاي برتر نيز آشنا شويد و موقعيت هاي بهتري پيش روي خود بيابيد.

۳- در وبلاگ هاي ديگر كامنت بگذاريد

در روزها و حتي ماه هاي آغازين وبلاگ نويسي، نظر دادن يا همان كامنت دادن در وبلاگ ها و وبسايت هاي ديگر به خصوص وبسايت هاي معروف و معتبر راه بسيار خوبي براي افزايش ترافيك وبلاگ خود محسوب مي شود. ممكن است از يك كامنت چند بازديدكننده جديد به دست بياوريد، بنابراين اگر كامنت گذاشتن را جدي بگيريد و به طور مثال هر روز ۵ كامنت در وبسايت هاي ديگر منتشر كنيد خيلي زود مي توانيد بازديدكنندگان زيادي را به سوي وبلاگ خود بياوريد.

البته كامنت گذاشتن چندان هم ساده نيست. بايد سعي كنيد كامنتي كه مي گذاريد ارزشمند باشد و به موضوع مورد بحث كاملا مرتبط باشد. كامنت هاي سطحي و كوتاه معمولا نتيجه معكوس خواهند داشت و به ضرر شما و وبلاگ شما تمام مي شوند. ضمنا در زمان كامنت گذاشتن هميشه اطلاعات واقعي خود از جمله نام و ايميل خودتان را استفاده كنيد. بهتر است گاهي هم به سوالات پرسيده شده در ديگر كامنت ها هم پاسخ دهيد. اين كار باعث مي شود شما به عنوان يك بازديدكننده مفيد در آن سايت شناخته شويد كه اين براي افزايش ترافيك از طريق كامنت واقعا مهم و تاثير گذار است.

۴- در لينك دادن به وبلاگ هاي ديگر خسيس نباشيد

هر چند مدت يكبار به وبلاگ هاي ديگر لينك مي دهيد؟ اگر پاسخ شما به اين سوال « به ندرت » و يا بدتر از آن « هرگز » است، بنابراين دليلي هم وجود ندارد كه وبلاگ هاي ديگر نيز به وبلاگ شما لينك بدهند. اگر در لينك دادن به وبلاگ هاي ديگر خسيس نباشيد، بعد از مدتي خواهيد ديد كه وبلاگ هاي ديگر لينك هاي شما را جبران خواهند كرد.

اين تبادل لينك بين دو وبلاگ براي هر دو طرف بسيار سودمند است و قطعا لينك هاي شما به وبلاگ هاي ديگر بي پاسخ نخواهند ماند. يك نكته ديگر اينكه اگر بلاگري به طور مهمان براي وبلاگ شما مطلب نوشت حتما به وبلاگ آن بلاگر لينك بدهيد. اگر بلاگر هاي مهمان چنين رفتاري را از شما ببينند حتما در وبلاگ خود نيز به وبلاگ شما لينك مي دهند.

۵- امضاي ايميل را فراموش نكنيد

اغلب امضاي ايميل خيلي جدي گرفته نمي شود در حالي كه براي افزايش ترافيك وبلاگ، امضاي ايميل خيلي مهم است. شما در طول روز يا حداقل هفته حتما به افرادي ايميل مي فرستيد كه با شما و وبلاگ تان آشنايي كاملي ندارند. مي توانيد با گذاشتن يك لينك به وبلاگ تان و اضافه كردن يك خط توضيح كوتاه در مورد وبلاگ در امضاي ايميل خود، كمك زيادي به ترافيك وبلاگ تان بكنيد. اگر در انجمن يا فرومي هم عضو هستيد اگر مديران انجمن اجازه دادند حتما در بخش امضا، به وبلاگ خود لينك دهيد.

۶- براي وبلاگ ها و وبسايت هاي ديگر مطلب مهمان بنويسيد

امتیاز:
 
بازدید:
[ ] [ :: ] [ مانا ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By tahablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب